У Києві пройшла відеоконференція з впровадження інфраструктурних та енергозберігаючих інноваційних проектів УСПП для об’єднаних територіальних громад. Серед учасників – більше 370 представників з Латвії, Литви та України, а сам захід знайшов підтримку Міністерства розвитку громад та територій України.

Сучасний розвиток  економіки і інфраструктури вкрай потребує новітніх технологій. Запаси міцності, напрацьовані ще за радянських часів – великі  теплові, каналізаційні  централізовані  системи  тощо – добігають природного  кінця.

В середовищі соціально відповідальних промисловців і підприємців активно поширюється думка про нову філософію розробки та використання обладнання в цих сферах – воно має бути децентралізованим, зручним, надійним, таким, що може впроваджуватися в малих системах, та головне – екологічно  безпечним. Розробляючи  нові підходи до надання та споживання вказаних  послуг, в УСПП, наприклад, пропонують своїм членам перевірений якісний продукт. Про нього також йшлося на відеоконференції.

Ключовим напрямком стала презентація литовського обладнання Traidenis з біологічної очистки стоків. Його призначено для ефективного очищення комунально-побутових стоків як приватних  будинків, так і невеликих міст до 10 тис. жителів. Обладнання виключає потрапляння забруднюючих речовин  в ґрунти та водойми, зберігає здоров’я людей.

В ЄС давно використовуються  модульні системи очищення стічних вод, які не потребують постійного обслуговування, довготривалі у використанні та можуть бути адаптовані під потреби будь-якого об’єкту.

Унікальні технології обігріву, охолодження та зменшення вологості в приміщенні Wasserkabel Baltic представили Латвійські партнери. Йдеться про капілярні мати, що можуть бути вмонтовані в різну поверхню та виділяти  тепло через інфрачервоне випромінювання. Вони ж працюють за потреби і на охолодження. У контексті їх впровадження є можливість аутсорсингу для українських монтажних бригад чи запуск частини виробництва на українській території, до прикладу – вже готових гіпсокартонних плит чи металевих панелей.

Компанія «Enterprise Ukraine», що об’єднує підприємців – членів УСПП,  презентувала  системи знезараження повітря на основі ультрафіолету – рециркулятори повітря. Аналогічні системи вже давно встановлюють в аеропортах, літаках, торгових центрах за кордоном, щоб максимально запобігти поширенню вірусів і бактерій.  Повітря,  проходячи через рециркулятор, практично повністю очищається від патогенних часток  і вірусів. Тут особливо важливий  соціальний аспект новації – адже лікарні, торгові зали, ресторани, офіси – повинні повноцінно працювати, а дитячі садки, в перспективі школи і університети – не бути зоною ризику для  молоді.

«В УСПП готові всіляко допомагати об’єднаним територіальним громадам – забезпечити участь місцевих підприємців  у процесах виробництва,  надати сприяння споживачам у доступі до унікальної продукції, поділитися будь-якими інноваційними ідеями»

– наголосив президент союзу Анатолій Кінах.


Презентаційні матеріали відеоконференції: https://drive.google.com/drive/folders/1mEtTVUDixVtsYGI7Db6f2uThXmK_X4HV?usp=sharing
Переглянути запис заходу: https://youtu.be/Rt2ytPUG4yk


Отримати додаткову інформацію чи звернутись з питань співпраці можна за наступними контактами:

щодо проектів з біологічної очистки комунально-побутових стоків:

моб.: +38 050 353-33-88
e-mail: masnik@uspp.org.ua або om@inigreen.eu
Контактна особа: Масник Олег Іванович


щодо системи обігріву та охолодження приміщень на основі капілярних матів,
щодо ультрафіолетових рециркуляторів:

моб.: +38 050 333-78-53
e-mail: serge.prokhorov@gmail.com
Контактна особа: Прохоров Сергій Сергійович


 

  • Поділитись: