Хліб Сальвадора Далі

Сальвадор Далі був справжнім генієм, унікальним художником, скульптором та режисером, який створював ефемерні речі.

Багато хто знає Далі за його картиною «Постійність пам’яті», але мало хто знає, що Сальвадор Далі був великим прихильником хліба. Протягом усієї своєї кар’єри Далі мав до хліба неабиякий інтерес.

Однією з перших відомих картин художника став «Кошик з хлібом», яка була написана у 1926 році. На картинах Сальвадора хліб постає у різноманітних та доволі незвичних образах, серед яких: хліб, який уособлює тіло Христа, і втомлений хліб, і хліб хтивий – настільки хліб став антропоморфним у творчості великого художника.

Мабуть, найбільш незвичайним і шокуючим його «хлібним» твором була хлібна спальня, зроблена за його забаганкою: «Хочу перевірити, чи не завелися в будинку миші.» На честь 100-річчя маестро сучасні художники відтворили хлібну спальню. Весь її антураж – ліжко з балдахіном, килимки, буфет, столики і навіть люстра на стелі – випечена з тіста. Сюрреалістична мебльована кімната – втілення того хлібного інтер’єру, який у 1968 році Далі замовив знаменитому паризькому булочнику Ліонелю Пуалану. Досі каталонська пекарня Poilâne виготовляє стільці та люстри з хліба на згадку про майстра творчого епатажу.

Також хліб можна побачити на стінах театру-музею Далі у Фігерасі на фасаді Вежі Галатеї, де красується інтерпретація хліба “pa de tres crostons”. Це найсмачніший, ароматний та хрусткий хліб, властивий регіону Верхній Ампурдан. Цікаво, що завдяки популярності Театру-Музею цей локальний харчовий продукт набув світової популярності, а в кулінарії сьогодення називається найчастіше саме так: хліб Сальвадора Далі!

  • Поділитись: