Мережа енергоефективних хлібопекарів продовжує зменшувати споживання енергії

  • м.Київ

Попри складні економічні та епідеміологічні умови та нові виклики перед галуззю, компанії-учасники Мережі енергоефективних хлібопекарів (МЕХ) активно продовжують реалізацію енергоефективних заходів. Зустріч організована Всеукраїнською асоціацією пекарів (модератор Мережі – виконавчий директор ВАП Жукова Олена, інженер-консультант Мережі Антонюк Андрій, головний енергетик ПрАТ «Київхліб»), за підтримки Проєкту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (директор проєкту Ricardo Külheim, радники проєкту Nataliya Usenko, Svitlana Chebotaryova, Anna Bodnar).

21 травня відбулася чергова VІІІ онлайн зустріч «Мережі енергоефективних хлібопекарів», тема зустрічі «Освітлення». Директор проекту Ricardo Külheim привітав компанії з прекрасними результатами та зазначив, що «Мережа енергоефективних хлібопекарів» – пілотний проект в Україні, її успіхи та злагоджена робота є прикладом для інших галузевих організацій. Робота Мережі – надійний ґрунт для подальшого розвитку. Успіх роботи МЕХ завдяки надійній співпраці україно-німецького партнерства.

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко відзначив, що на жаль підприємства нашої галузі знаходяться позаду європейських країн і без заходів енергоефективності в сучасному світі складно бути конкурентоспроможним. Робота Мережі дає можливість підприємствам скористатись міжнародним досвідом і досягти певних результатів в оптимізації енергоємності власного виробництва, знизити витрати на енергоносії та покращити свою конкурентоспроможність.

Володимир Барабаш, головний енергетик ПрАТ «Київхліб», цеху №1 поділився досвідом щодо оптимізації роботи системи освітлення виробничих приміщень, (один з рекомендованих заходів за результатами енергоаудиту). ПрАТ «Київхліб» виробничий цех №1» це хлібокомбінат, який розташований в Оболонському районі міста Києва. Підприємство спеціалізується на випуску різних сортів хліба, таких як хліб «Український», «Пшеничний», батон «Нива», «Прибалтійський», «Оксамитовий», дрібноштучних здобних виробів. Даний виробничий цех входить до компанії ПрАТ «Київхліб», що є одним з найбільших виробників хлібобулочних виробів в Україні.

Наразі учасники мережі налаштовані максимально зменшити викиди СО2 та продовжити впровадження енергоефективних заходів за підтримки проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності».

Інженер-консультант Мережі Андрій Антонюк розповів про результати моніторингу виконання заходів учасниками і на що потрібно звернути увагу для досягнення нашої спільної мети.

Учасники Мережі обговорили свої результати та переглянули нову спільну мету з енергоефективності на 2021 рік. Попередня спільна енергоефективна мета була оголошена у вересні 2019 року й становила 4 170 МВт*год та 2 000 т CO2. Станом на 20 травня 2021 р. компанії виконали 127% з економії енергії та 84% зі зменшення викидів CO2.

Експерт проекту Анатолій Чернявський розкрив тему оптимізації роботи системи освітлення, детально розповів про всі нюанси, на які потрібно звернути увагу при плануванні оновлення та оцінку потенціалу енергозбереження і запросив учасників Мережі прийняти участь.

Отримавши ці знання, компанії зможуть аналізувати своє енергоспоживання та знаходити можливості для його оптимізації.

Директор компанії «Альтаріс», доповів про впроваджені проекти щодо енергозберігаючих технологій освітлення, використовуючи якісну світлодіодну освітлювальну техніку, та запропонував скористатися бонусом для учасників Мережі.

Від 14% до 60% енергії! Саме стільки заощадять пекарі завдяки енергоефективним проектам (такі результати енергоаудитів презентував наш партнер – GIZ (Energy Efficiency and Climate Projects).

Учасники Мережі енергоефективних хлібопекарів своєю сумлінною роботою підтвердили – це реально!

 

  • Поділитись:

Найближчі заходи

Найближчим часом, немає інших запланованих заходів